0 Kč

0 produktů

Můj košík

 
 777 299 170   

VYPADÁVÁNÍ VLASŮ

Ztrátě vlasů se dá zabránit pomocí speciálního ošetření. Vypadávání může být i psychologicky destabilizující, takže mu nenechávejte volný průběh a začněte s léčbou, dokud se plně nerozvine. Produkty j.f.lazartigue chtějí dosáhnout hloubkového efektu pomocí spojení vnitřních vyživovacích prvků s vnější aplikací patřičných produktů.

Co přesně je ztráta vlasů?

Přiměřená ztráta vlasů je naprosto normální. Ve skutečnosti ztrácíme asi 30 až 60 vlasů denně. Naše vlasy podstupují neustálý obnovovací proces a struktura každého vlasu má svůj životní cyklus, na jehož konci je vlas nahrazen novým.

Životní cyklus vlasů

Anagen
(růstová fáze)

Vlasy rostou zevnitř vlasového folikulu, kde buňky vytváří keratin, což je hlavní složka vlasů.

Katagen
(přechodová klidová fáze)

Během této doby naše buňky pozastavují svou aktivitu . Produkce keratinu je ukončena a vlas přestává růst.

Telogen
(vypadávající fáze)

Vlas vypadává, čímž dovoluje novému a zdravému vlasu, aby vyrostl z vlasového folikulu za stejného procesu.

Tento obnovovací proces trvá minimálně 3 měsíce. Kromě normálního vypadávání může naše vlasy ovlivnit i emocionální trauma, únava nebo nedostatek rovnováhy. Efekt jakéhokoli šoku pro náš metabolismus pocítíme v našich vlasech během 3 měsíců. Taktéž jakýkoli růst nových vlasů je viditelný až po 3 měsících, což je tedy určená doba pro léčbu.

Ačkoli vypadávání vlasů je normální stav, tak přesto máme omezené množství vlasů rostoucích z každého vlasového folikulu. Většina žen ve svých 40 letech života zaznamenala pokles objemu svých vlasů o 20%. Tudíž je důležité, abychom o své vlasy dobře pečovali.

Jakákoli závažná ztráta vlasů by neměla zůstat bez léčby!

Ztráta více jak 100 vlasů denně se stává alarmující. Ještě než se první známky ztráty vlasů stanou patrnými, tak j.f. lazartigue doporučuje, abychom si své vlasy nechávali pravidelně testovat (každé 3 měsíce) a pokud je potřeba, tak i začít s preventivní léčbou. Nejlepší je kombinovat jak patřičnou vnitřní léčbu (výživa) tak i vnější (léčba nerovnováhy vlasové pokožky).

Proč nám vypadávají vlasy?

Je jasné, že vlasy nepadají všem stejně a někteří z nás jsou od přírody náchylní ke ztrátě vlasů a pociťují ji chronicky. Navíc obrovský vliv na životní cyklus našich vlasů mají vnější faktory. Vážné vypadávání vlasů se může projevit jako následek agrese či šoku pro naše tělo. Stres, nemoci, porod, nedostatečný odpočinek, špatné stravování, znečištění, tabák a také vylučování hormonů, to vše jsou faktory, které mohou ovlivnit náš metabolismus. Naše vlasy se stávají křehkými a slabými , čímž se zvyšuje riziko ztráty vlasů. Mazové žlázy začnou s nadprodukcí, což způsobuje nadměrné vyměšování mazu, a tento mazotok činí naše vlasy mastnými a/nebo náchylnými k tvorbě lupů. Podráždění a nadměrná tvorba mazu způsobuje ztrátu objemu a hustoty vlasů. A co je horší, kořínky jsou zbaveny kyslíku, což vede k závažnému vypadávání.

Vypadávání vlasů je projevem vážné nerovnováhy v našem těle. Je nezbytné porozumět tomu, jakému typu problému čelíte, než si zvolíte svou léčbu. Přílišná produkce mazu by navíc měla být léčena pomocí doplňků pro výživu vlasů, abychom získali skutečné a trvající zlepšení.

Sezónní změny by také neměly být přehlíženy. Jaro a podzim jsou ta pravá období pro obnovu vlasů. Klimatické změny rozhodně ovlivňují naše tělo – během podzimu a zimy nám vypadne až 25% vlasů. To nejlepší, co můžeme udělat, je pomoci kořínkům nezbytnými nutričními doplňky a dobře se připravit.

Proto j.f. lazartigue doporučuje preventivní léčbu na posílení vlasů v době, kdy je potřeba nejvíce.